Často kladené otázky

Dřevo by mělo mít vlhkost 10 až 12%. To znamená být suché. Plot před smontováním musíte celý natřít a to nejprve fungicidním napouštědlem proti plísním, houbám a dřevokazům. Poté minimálně dvakrát nátěr slabovrstvou lazurou , buď rozpouštědlovou (syntetickou), jako je Lazurol,Luxol anebo vodouředitelnou lazurou Sokrates lazurit či Sokrates FORTE (modifikovaný olej).

Nejprve je nutné odstranit nesoudržné vrstvy starých nátěrů. Vhodné je použít tlakovou vodu, nebo provést očištění mechanicky. Zkorodovaná místa je nutné dokonale mechanicky očistit a opatřit 1 - 2 nátěry základní antikorozní barvou . Po té můžeme přistoupit k nátěru celé plochy 2 x barvou na střechy , například Sokrates Titan. Aplikaci můžeme provést štětcem, válečkem i stříkáním.

Ano, penetraci lze provést naředěnými laky. Laky se musí pro penetraci vždy ředit 30 % vody. Nespotřebovaný naředěný lak se nikdy nesmí vylévat do vrchního neředěného laku.

Vrchní vodouředitelné laky nikdy neřeďte vodou, voda způsobuje pěnění.

K nátěrům dřeva (hračky, nábytek) určeného pro styk s dětmi do tří let máme certifikovaný lak Movipur. Jedná se o akryluretanový lak určený pro nátěry dřevěných podkladů, vhodný i na podlahy, především parkety.

Vhodný je malířský nátěr Hetline LF, v bílém i tónovaném odstínu. Penetrovat můžete bílým Hetlinem LF, naředěným 30% vody, tj na 1kg barvy-3dl vody.Následně proveďte dva nátěry Hetlinu LF, naředěného max.10% vody, na 1kg barvy - 1dl vody.

Doporučuji nátěr Brillant 100, který splňuje požadavky na omyvatelnost i oděruvzdornost. Standardně se prodává v bílém odstínu, ale natónujeme Vám ho i dle našich vzorníků a to na počkání.

Silikátová omítka má vynikající paropropustnost, je odolná plísním. Ale má horší vodoodpudivost a pružnost. Silikonová omítka má lepší vodoodpudivost, pružnost i prodyšnost.

Vhodný je například základní antikorozní nátěr Formex S2003.

Vhodná je silikonová vrchní barva do vysokých teplot, například BISIL THERMO-odolává teplotám až do 700 stupňů Celsia.

Můžete použít syntetický nátěr „Izoban", s vysokou odolností proti vodě,mechanickou odolností. Nebo vodouředietný nátěr „Eternal na bazény", taktéž odolný dlouhodobému působení vody a bazénové chemie.

Bazénové filtrační zařízení je nejdůležitější technické vybavení bazénu.

Pokud je filtrační zařízení spočítané na velikost bazénu, mělo by být zapnuté cca 8 hod. denně (viz. otázka a odpověď č.3). Písek ve filtračním zařízení je nejlepší měnit jednou za 3 - 5 let.

Účinná látka, ať už je to látka dezinfekční, vločkovací, algicidní či detergentní, musí být ve výrobku obsažena a vysoká koncentrace je zde žádoucí. Čím vyšší koncentrace, tím vyšší účinnost a nižší spotřeba. Všechny přípravky firmy CHEMOFORM jsou vysoce koncentrované a tudíž účinné.

Účinná látka, ať už je to látka dezinfekční, vločkovací, algicidní či detergentní, musí být ve výrobku obsažena a vysoká koncentrace je zde žádoucí. Čím vyšší koncentrace, tím vyšší účinnost a nižší spotřeba. Všechny přípravky firmy CHEMOFORM jsou vysoce koncentrované a tudíž účinné.

Postup vyčištění vody v bazénu je vždy stejný. Nejprve zapneme filtrační zařízení, případně ho vyměníme za silnější , následně změříme pH a upravíme na hodnotu 6,8 - 7,2 dále přechlorujeme vodu chlorovým granulátem a následně vyvločkujeme vločkovačem. Filtrační zařízení každý den proplachujeme. Tento proces opakujeme vícekrát až do úplného vyčištění vody.

O společnosti

Nabízíme maloobchodní i velkoobchodní prodej kompletního sortimentu barev, zateplovacích systémů a příslušenství. Mícháme interiérové a fasádní barvy, emaily, lazury, omítky a to na počkání. Dále nabízíme průmyslové nátěry, epoxidové pryskyřice a dnes velmi oblíbené mozaikové omítky.

Akce a novinky

Zajímavé odkazy

Kontakty

UL Color s.r.o.
Přestanov 103
403 17 Ústí nad Labem

IČ 28742346
DIČ CZ28742346
Email: usti@ulcolor.cz

Sledujte nás