UL COLOR s.r.o.

Barvy v interiéru

Letos jsou moderní syté, pestré a pastelové barvy. Máte-li rádi barvy, zvolte módní odstíny, jakými jsou tyrkysová, hluboká modř, žlutá, lososová nebo v poslední době velmi oblíbená jablkově zelená.


Jelikož se jedná o syté barvy, je lepší je využít pouze na jednu stěnu. Zbytek lze doplnit pastelovým odstínem stejné barvy nebo použít barvu kontrastní, ovšem také v jemnějším odstínu. Nepůsobí příliš dobře, vymalujeme-li celou místnost teplými barvami jako je červená nebo oranžová. Další možností je vymalování část stěny, například obdélníky nebo pruhy a do nich rozvěsit obrázky ve vhodné barevné kombinaci

Například:

  • tmavě šedá x lososová
  • hluboká modř x blankytně modrá či bílá
  • sytě vínová x bílá
  • tyrkysová x bílá
  • jablkově zelená x bílá

Důraz sytých barev lze zmírnit různými doplňkami. Například velmi dobře vypadá již zmiňovaná jablkově zelená stěna v kombinaci s bílým osvětlením či rámečky a dalšími dekoracemi. Celkový barevný akcent se příjemně zmírní a interiér vypadá vkusně a luxusně.

Při výběru správné kombinace barev a jejich odstínů je dobré volit v souvislosti s vybavením konkrétní místnosti či interiéru. Barevné odstíny na stěnách by měly ladit s kobercem v místnosti, je-li dominantní prvkem. Také bytové textilie jako závěsy, záclony a přehozy doladí barevný interiér k dokonalosti. Ve výběru barevných odstínů Vám může pomoci některé online designové studio, kde vložíte snímek vašeho interiéru a pak už stačí jen kombinovat barvy.

Máte klasický nebo starožitný nábytek a bojíte se moderních barev? Nemusíte. Velmi pěkně vypadá interiér v lososové barvě se starobylým nábytkem, hluboká modř se velmi dobře hodí k ratanovému nábytku a fialová zase ladí s bílým nábytkem ve stylu Provence.

+420 722 924 741